• White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White Twitter Icon

Hizmetler

| Tasarım Danışmanlığı.

| Endüstriyel ürün tasarımı.

| Ürün geliştirme.

| Patent ürünleştirme.

| Prototipleme.

Yeni, ayırt edilebilir ürünler ya da mevcut ürünleri geliştirme, revizyon ya da varyasyon amaçlı ürün tasarım hizmetlerini kapsar.

Patent, faydalı model ya da fikirlerinizi ürünleştirme amaçlı inovatif çalışmalar, prototipleme, tedarikçi ve üretim sürecinin yönetimini de üstleniyoruz.

Şirketinizin yenilik ve farklılaşma taleplerine, trend odaklı, ayırt ediciliği yüksek sonuçlar üreten tasarım danışmanlığı veriyoruz.

| Ürün tedarik yönetimi.

| Ürün yönetimi

| Üretim ve tedarik yönetimi.

Tedarik zinciri yönetimi.

Trendler ile uyumlu,  ürünün tasarımından, ürünün müşteriye ulaşana kadar olan sürecin yönetimini ve uygulama hizmetini kapsar.

Sektör analizlerinin yapılması ve analizler ile uyumlu yeni ürün ihtiyaçlarının belirlenmesi, tedarik yönetimi, marketing çalışmaları…

| Marka tasarımı ve yönetimi

| Ambalaj tasarımı.

| Grafik tasarımı.

| Ürün sunum tasarımı.

| Medya tasarımı

Ürün, şirket ve hedeflerinize uygun doğru markaların oluşturulması, yönetimi, marka kimliğinize uygun ambalaj, sunum, baskı vb. marketing materyallerinizin tasarımını ve uygulamalarını kapsar.

Ürünün fuarlarda, mağazalarda ve dijital medyada sunumunun doğru yapılması en az ürününüz kadar önemlidir.

Show More
Show More
Show More
Tasarım Teşvik Programları

Tasarım, Patent, Tescil ve İnovasyonu destekleyen teşvik programları ile masraflarınızı ciddi oranda azaltabilirsiniz.

Kosgeb, Ekonomi Bakanlığı, Tubitak, Turquality gibi kamu kurumlarının 50 Bin TL ile 1.5 Milyon TL arasında değişen destekler ile tasarım ve inovasyon ağırlıklı projelerinizi devlet desteği ile hayata geçirebilirsiniz.

 

Girişimcilere, özgün ürün üretmek isteyen üreticilere, buluş özelliği olan ürün geliştiren firmalara, ürün fikri olup kendi işini kurmak isteyenlere destek programları dahilinde de tasarım hizmeti veriyoruz.

 

Bize ulaşın…

Kosgeb Tasarım Destek
ETMK Tasarım Destek
Turqualty Tasarım Destek
Tasarım bizden destek KOSGEB'den…​

Kosgeb tasarım desteği, işletmelerin ürün tasarımına yönelik alacağı hizmetlere karşılık verilen bir destek türüdür. Kosgeb genel destek programı başlığı altında yer alan desteklerden birisidir. Kosgeb tasarım desteği diğer destek programı destekleri gibi proje esaslı değildir. Bu nedenle bu desteği almak için proje yazmanıza gerek yoktur.

Kosgeb veri tabanına kayıtlı olan KOBİ ler e-devlet girişi yaparak bu desteğe kolayca başvurabilirler.

 

Bu destek kapsamında başvuru yapacak şirketlerin,

 

-       Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) üyelerinden,

-       GMK üyelerinden,

-       Moda tasarımcılar derneği üyelerinden,

-       Üniversitelerden,

 

Ürün tasarımına yönelik aldıkları tasarım hizmetlerine destek verilir.

Tasarım, gelişmiş olan ülkelerin markalaşma yolunda önem verdikleri basamakların ilklerinden biridir. Tasarım üzerine gerçekleştirilen organizasyonlar ve etkinlikler dünya çapında ses getiren aktiviteler arasında gösterilir. Ülkeler ve küresel ölçekteki firmaların kendi aralarındaki en önemli rekabet unsurlarının başında da yine Tasarım gelmektedir.

 

KOBİ ve Girişimcilere her alanda desteklerini sunan KOSGEB, ülkemizin gelişmişlik göstergelerine büyük katkı sağlayacak olan Tasarım konusuna da büyük önem vermektedir. Tasarımla birlikte patent sayıları ve patent değerleri de yine gelişmişliğin en önemli göstergelerindendir. Yaratıcı fikirlerin görsel vitrinini oluşturan ve adeta miras değeri taşıyan tasarımın önemini, 81 vilayetimizde bulunan Hizmet Merkezi Müdürlüklerimizde yer alan KOBİ Uzmanlarımız ve üniversitelerle yapılan işbirlikleri neticesinde değerli akademisyenlerimiz, KOBİ ve Girişimcilerimize anlatmaktadır. Bu konudaki rehberlik ve danışmanlık çalışmalarımız artarak devam etmektedir. 

Genel Destek Programı

 

Tasarım Hizmeti Alımına Destek

 

İşletmelerin ürün tasarımı için satın alacakları tasarım hizmetlerine ilişkin giderlerine destek verilir.

 

Destek programlarının alt başlıklarında yer alan Tasarım desteği, “Genel Destek Programı” içerisinde değerlendirilmektedir. Üst limiti 15.000 TL olan Tasarım desteğimiz bazı şartları ihtiva etmektedir. Bu destekten yararlanılabilmesi için ürün tasarımının; Patent Belgesi, Faydalı Model Belgesi, Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi veya Entegre  Devre Topografyaları Tescil Belgesi alımı ile sonuçlanmış olması şartı aranmaktadır.

 

Genel Destek programımızın alt başlıklarında yer alan bir başka önemli desteğimiz ise Sınai Mülkiyet Hakları desteğimizdir. KOBİ’lerin tasarım faaliyeti sonucu ortaya çıkan ürün/hizmetlerinin korunabilmesi amacıyla alacakları Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Tescili, Entegre Devre Topografyaları Tescil ve Yurtdışı Marka Tescil Belgelerine destek verilmektedir. Desteğin üst limiti 20.000 TL’dir.

 

Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

 

Genel Destek Programı’nın yanı sıra Araştırma-Geliştirme, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’nın içerisinde de Tasarım desteklerini sunmaya devam ediyoruz. KOBİ’lerin Ar-Ge ve İnovasyon projelerini geliştirmeye yönelik olarak, yurt içi/yurt dışındaki üniversiteler ile kamu kurum/kuruluşları tarafından kurulmuş araştırma merkezleri/enstitülerden; teknik, tasarım v.b. konularda alacağı danışmanlık hizmetleri desteklenmektedir. Bu danışmanlıklar sayesinde işletmelerimiz profesyonel bir bakış açısına sahip olmakla birlikte olası bir değer kaybını da engellemiş olmaktadırlar. Bu desteğin üst limiti ise 25.000 TL’dir.

 

Fikri ve Sınai Mulkiyet Destek Programı

 

Yine Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı altında gerçekleşen Sınaî ve Fikrî Mülkiyet Hakları Desteği programı kapsamında da işletmelerimize üst limiti 25.000 TL olan destek programımızı sunuyoruz. Bu destek sayesinde, işletmelerimizin fikri kazanımlarının heba olmasını önlüyor, ekonomimize katma değer sağlıyor ve markalaşma yolculuğunda önemli bir katkı sağlıyoruz.

  

KOSGEB olarak, tasarımları ve fikirleriyle ülkemize katma değer yaratan ve yaratacak olan tüm vatandaşlarımızı harekete geçmeye çağırıyor, Destek programlarımızın daha detaylı bilgilerine ulaşmak için internet adresimiz ve 444 1 567 numaralı çağrı merkezimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

ATILİDE tasarım&danışmanlık Bütün hakları saklıdır. 2007-2018.
Sergilenen ürünler, projeler, kullanılamaz, kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Show More